Bycie w działaniu

Jesteśmy głęboko przekonani, że bycie w działaniu jest dla dzieci i młodzieży najbardziej naturalnym i najbardziej rozwojowym sposobem spędzania czasu. Robienie, doświadczanie, sprawdzanie, eksplorowanie, konstruowanie, dotykanie jest dużo bardziej wartościowe niż trwanie w nudzie. Wysiłki dorosłych w Trampolinie koncentrują się na tym, żeby uczyć dzieci stopniowego przejmowania odpowiedzialności za inicjowanie i organizowanie aktywności. Działanie jest wspólnym mianownikiem dla planu pracy szkoły. Stanowi kryterium doboru pracowników (muszą lubić ciągłe trwanie na wysokich obrotach- w pracy i w życiu). Działanie rozumiemy także jako motywowanie dzieci do próbowania nowego. Szanujemy dziecięce „nie”, jednak uparcie zapraszamy do zdobywania doświadczeń pomimo początkowego dystansu czy sceptycyzmu. Dla nas młodzieńcze „nie” jest początkiem, a nie końcem rozmowy z uczniem.

Dlaczego dzieci lubią Trampolinę?

Aktualności

Kacper Wesołowski
Lip 07‚ 2016

Detronizacja oka!

Patryk Zakrzewski
Maj 04‚ 2016

Kości zostały… ułożone!

Patryk Zakrzewski
Maj 04‚ 2016

Bomba witaminowa!

Kacper Wesołowski
Kwi 25‚ 2016

Trampoliny misja kosmiczna [RAPORT]

Justyna Zimna
Kwi 13‚ 2016

Trampolina rozmawia z kosmosem :-)

Kim jesteśmy?

Poznańska Szkoła Demokratyczna Trampolina to przestrzeń świadomej edukacji, w której dzieci od 6 do 18 roku życia doświadczają, uczą się, rozwijają pasje, kształcą kompetencje, chodzą po drzewach, analizują zjawisko urbanizacji, rozwiązują problemy projektowe w czasie warsztatów z design thinking, czytają książki, kodują aplikacje, biorą udział w grach miejskich i uczą się odpowiedzialności za siebie i innych, czyli robią wszystko to, co potrzebne, żeby wyrastać na szczęśliwych, samoświadomych dorosłych, którzy mają świat w zasięgu ręki.

Dołącz do nasPrzekonaj się, o ile więcej można nauczyć się w szkole bez sprawdzianów i ocen. Zamiast dzienników, ławek i dzwonków mamy czas na eksperymenty, dyskusje i wspólne wyprawy. Sprawdź, ile czasu na rozwój swoich zainteresowań możesz odzyskać, przenosząc się do naszej szkoły.My już wiemy ;>

Zapisz się na tydzień próbny w Trampolinie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Polecają nas

Co inni mówią o naszej szkole

Danylo

Z naszej perspektywy Trampolina to coś więcej niż szkoła!

Pochodzimy z Ukrainy. Przyjeżdżając do Polski byliśmy pełni obaw o to jak nasz 8-letni syn poradzi sobie z adaptacją w nowym kraju, nowej szkole. Społeczność Trampoliny przyjęła nas z otwartymi ramionami - rozpoczęliśmy nowe życie bez stresu, barier, poczucia wyobcowania; czuliśmy wsparcie życzliwych, kompetentnych osób na każdym etapie oswajania się z nową rzeczywistością. Z naszej perspektywy Trampolina to coś więcej niż szkoła! Cieszymy się, że tu trafiliśmy!
Małgorzata

Tego szukaliśmy!

Moja najstarsza córeczka zapytana o to, co najbardziej podoba jej się w szkole, odpowiedziała, że Trampolina jest jak jedna wielka Rodzina. Zgadzamy się z nią całkowicie i z dumą i wielką radością budujemy społeczność z dziećmi, rodzicami i kadrą z Naszej szkoły. Tego szukaliśmy - ludzi, wśród których możemy się odnaleźć i których wsparcie czujemy cały czas. Dzięki Trampolinie mamy też więcej czasu dla naszej jednostki rodzinnej - nie tylko dlatego, że nie spędzamy czasu na odrabianiu zadań domowych, ale przede wszystkim dzięki temu, że tak wiele nas łączy z naszymi dziećmi.
IMG_0755m

W Trampolinie dzieci odzyskują naturalną chęć do nauki i eksperymentowania

Wybraliśmy szkołę demokratyczną, ponieważ nasze dzieci w tradycyjnej szkole z roku na rok traciły chęci i zapał do nauki. Decyzja o zmianie była ryzykowna i byliśmy pełni obaw czy to dobry krok. Dziś, po prawie roku, nie żałujemy tej decyzji. Ba! wręcz nie wyobrażamy sobie powrotu do 'systemu'. Trampolina w 'czwartej odsłonie', odświeżona, przestawiona na nowe, dobre tory, to szkoła, do której dzieci nie trzeba zaganiać. Same mają świadomość własnych celów, a dorośli potrzebni są im tylko do pomocy przy wyborze narzędzi do ich osiągnięcia. Do tego społeczność Trampoliny to zgrana paczka, w której każdy znajdzie swoje miejsce.
Olena Zbroszczyk Trampolina

Nasz syn rozwija się w piękny, harmonijny sposób

Dzięki Trampolinie nasze dziecko wzrasta w bezpiecznym, mądrym otoczeniu, z dala od wad systemu publicznego: przymusu, braku indywidualizacji, oderwania od realiów życia codziennego. Może skupić się na tym co najważniejsze, na szukaniu własnej drogi, odkrywaniu siebie, świata i świadomym przeżywaniu. Cieszymy się, że odważyliśmy się pokazać naszemu synowi ścieżkę edukacji demokratycznej.
Trampolina michal_portret

Moje dzieci mają się tu świetnie

Zbilansowana porcja nauki i zabawy bez parcia na wyniki - wszystko w swoim czasie, tak, jak pasuje to do rozwoju dziecka. 7-latka, która świetnie pisze, uczestniczy w zajęciach matematyki z klasą czwartą, a 8-latka, która świetnie czyta, jest lepsza w geografii niż niejeden szóstoklasista. Robią to, co je pasjonuje, w czasie, który jest dla nich najlepszy.
Justyna_Zimna_fot.Joanna_Wozniak-21-kopia

Najbardziej przyjazna i rozwijająca szkoła w Poznaniu

Moja ośmioletnia i siedemnastoletnia córka uczą się w Trampolinie od ponad dwóch lat. To najlepsza szkoła, do jakiej mogły trafić.